• istanbul@autorent4you.com
  • Koza mah. 1638. No: 2A Sok Kozapark sitesi Burgaz blok / Bahçeşehir Esenyurt
  • +905331982679

Adapazarı

Adapazarı’nda bir gün

Bir gün

Sapanca Gölü genellikle, Adapazarı’nda görülmesi gereken yerler denince akla ilk gelen yer olur. Doğanın oldukça cömert olduğu Sapanca’da sizi harika bir gün bekliyor.  Adapazarı’nda ne yenir, Adapazarı’nın tarihi yerleri nerelerdir? gibi sorularımıza aldığımız yanıtlar da gezinizi renklendirmenize yardımcı olacak. Adapazarı’nda araç kiralama işlemi yapmak burada geçireceğiniz bir günü daha da keyifli hale getirebilir.  Araba kiralama işlemini yapmak sizlerin Adapazarı çevresindeki güzellikleri ve lezzet duraklarını da keşfetmenizi kolaylaştıracak.

Kahvaltı

Sapanca’daki Çiftlik Restoran, Adapazarlıların kahvaltı için önerdiği ilk mekân. Merkeze yaklaşık 35 km uzaklıktaki bu lezzet durağı, Çerkez mutfağının enfes örnekleriyle biliniyor. Acuka, otlu tereyağı ve Çerkez peyniri, kahvaltının öne çıkan lezzetleri. Çiftlik Restoranın’ın ev yapımı reçelleri de nefis. Mekânın geniş bahçesinde, ağaçların altında güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Abhazya lezzetlerini deneyebileceğiniz Alaşara, kahvaltı için bir diğer öneri. Bu huzurlu kır lokantasında güveçte eritme peynir, otlu omlet, soslu patates ve aç-aç isimli hamur işini özellikle tatmalısınız. Klasik kahvaltılardan sıkılanlar için Alaşara lezzetli bir alternatif olabilir.

 Adapazarı’nda gezilecek yerler

Keşif

Kahvaltının ardından şehri keşfetmeye hazırsınız. Adapazarlılara göre gezinizin ilk durağı, güzelliği karşısında büyüleneceğinizi iddia ettikleri Sapanca Gölü olmalı. Göl, özellikle doğa tutkunları için unutulmaz saatler vadediyor. Kıyısındaki Kırkpınar ise doğal güzellikleri olduğu kadar Çerkez kültürünü de keşfetmek isteyenlerin listesinde olması gereken bir durak. Mimar Sinan tarafından yapılan Vecihi Kapısı da Sapanca geziniz sırasında görmeniz gereken yapılardan biri.

Lezzetli bir mola

Yemekler

Sapanca Gölü ve çevresindeki gezinizin ardından acıkmış olmalısınız. Adapazarlıların ilk önerisi göl manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz mekânlar. Manzara eşliğinde geziniz için enerji toplarken Kırkpınar köfteyi de mutlaka denemelisiniz.

Gezi

Adapazarı, doğal güzellikleriyle olduğu kadar şifalı kaplıcalarıyla da meşhur. Sapanca Gölü’ne yaklaşık 50 km uzaklıktaki Kuzuluk, şehrin önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri. Keşif noktalarının arasındaki mesafeyi gördüğünüzde yaptığınız Adapazarı araç kiralama işleminin ne kadar doğru bir karar olduğunu da fark edeceksiniz. Yemekten sonra kaplıca, dinlendirici bir aktivite olabilir. Kaplıca keyfinin ardından şehir merkezine dönerek Sakarya Müzesi’ni gezebilirsiniz. Adapazarı’nın geçmişine ışık tutan müzede Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarına ait eserler ve kalıntılar sergileniyor. Müze, keyifli bir tarih yolculuğu vadediyor.

 Adapazarı’nda akşam keyfi

Akşam

Adapazarlılar, şehirde geçirdiğiniz bu keyifli günü ıslama köfte ve kabak tatlısıyla bitirmeniz konusunda ısrarcılar. Daha önce ıslama köfteyi deneyimler için Adapazarı usulü kuzu but ve hamsili pilav şehirde denenmesi gereken lezzetler. Çerkez tavuğu, ezme fasulye, pekmezli ayva dolması da ana yemeğe eşlik etmesi önerilen lezzetler arasında yer alıyor. Akşam yemeğini Sapanca’da yemek isteyenler için de pek çok seçenek mevcut. Turistik bir nokta olması sebebiyle Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarından lezzetleri de bu bölgedeki restoranlarda deneyimleyebilirsiniz.

 

error: Content is protected !!
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!