• istanbul@autorent4you.com
  • Koza mah. 1638. No: 2A Sok Kozapark sitesi Burgaz blok / Bahçeşehir Esenyurt
  • +905331982679

Manisa

Manisa’da Bir Gün

 Bir Gün

Ege’nin özel kentlerinden biri olan Manisa’da yaşayanlardan aldığımız önerilerle sizin için bir gezi programı hazırladık. Manisa’da ne yenir? ya da Manisa’nın gezilecek yerleri nerelerdir? gibi soruları Manisalılara sorduk. Sorulara aldığımız cevaplar doğrultusunda hazırladığımız gezi programına göz atabilir ve kendi planınız için ilham alabilirsiniz. Gezinizi daha konforlu hale getirmek için Manisa’da araç kiralama hizmeti alabilir ve sonrasında bu kenti doyasıya keşfedebilirsiniz.

Manisa’da Kahvaltı

 Kahvaltı

Şehir merkezinde kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekân bulunsa da Spil Dağı’na çıkarken doğanın güzelliği ile iç içe kahvaltı yapma imkânı sunan yerleri değerlendirebilirsiniz. Şehri yukardan görme fırsatı bulacağınız bu mekânlarda ev yapımı lezzetlerle donatılmış bir kahvaltı sofrası ile güne başlayabilirsiniz. Şekerli pide, tahinli ekmek, pişi ve simit ekmeği kahvaltıda tercih edebileceğiniz özel Manisa lezzetlerinden bazıları.

Manisa’da Gezilecek Yerler

Gezi

Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek için tarihi güzelliklere doğru yola çıkma zamanı. MÖ 1300’lerden itibaren Lidya Uygarlığı’nın başkenti olan Sardes Antik Kenti ilk durağımız. Burası şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta. Sardes, Kral Yolu’nun başladığı nokta olmasının yanı sıra ilk paranın basıldığı kent. Bin Tepeler adıyla bilinen ve dünyanın en büyük tümülüsü olduğu kabul edilen Lidya Tümülüsleri de bu antik kentte bulunuyor.

Yemekler

Öğle yemeği için yakınlarda bir durak ararsanız mangal ve ızgaralarıyla ünlü mekânları tercih edebilirsiniz. Şehirdeki pek çok mekânda günlük taze etler ile hazırlanan menüler bulabileceğiniz için oldukça keyifli bir öğle yemeği yiyeceğinizden şüphemiz yok. Öğle yemeği için yapılan öneriler arasından yöresel lezzetlere odaklanmak isterseniz Kula güveci, pideli paça ve kapama mantı dikkat çeken seçenekler.

Keşif

Öğle yemeğinin ardından Muradiye Cami’sini ziyaret edebilirsiniz. Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Muradiye, 1583-1585 arasında III. Murat adına yaptırılmıştır. Muradiye Camii’ne 22 km uzaklıktaki Spil Dağı Milli Parkı ve Spil Dağı’nın eteklerinde yer alan Manisa Kalesi de görülecekler listenizde yer almalı. Kalenin yapım tarihi net olarak bilinmese de şehrin kurucuları olan Magnetler tarafından inşa edildiği düşünülüyor.

Akşam

Şehrin güzelliklerini keşfettikten sonra harika bir akşam yemeği ile günü kapatmaya hazırsınız demektir. Akşam yemeği için tercih edebileceğiniz yöresel lezzetler arasından seçim yapmak biraz zor olabilir. Etli keşkek, Manisa Kebabı, kulak çorbası, sinkonta ve bohça kebabı keyifli bir akşam yemeği için önerilerimiz.

 

error: Content is protected !!
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!