• istanbul@autorent4you.com
  • Koza mah. 1638. No: 2A Sok Kozapark sitesi Burgaz blok / Bahçeşehir Esenyurt
  • +905331982679

Tekirdağ

Tekirdağ’da bir gün

Bir gün

Tekirdağ, keşfetmekten keyif alacağınız şehirlerinden birisi. Tekirdağlıların önerileri sayesinde muhteşem ayçiçeği tarlalarıyla Marmara Denizi arasında eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Uçmakdere’de mola verip etkileyici manzarayı seyretmek, Hoşköy’ün üzüm bağlarında dolaşmak ve Şarköy kumsallarında denizin tadını çıkarmak sizi bekleyen aktivitelerden bazıları. Tekirdağ’da ne yenir, Tekirdağ plajlarına nasıl gidilir, Tekirdağ’ın tarihi yerleri nerededir? gibi sorulara Tekirdağlıların verdiği yanıtlarla rotanızı belirleyebilirsiniz.

Kahvaltı

Farklı lezzetler deneyebileceğiniz Tekirdağ’da mükellef bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Cizleme, burma sucuk, bulama, zennik ve pireşe Tekirdağ’da keyifli bir kahvaltıda tercih edebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları. Bölgede kahvaltı yapacağınız mekânlarda sucuklu ya da kavurmalı yumurta gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Tekirdağ’da sunulan etlerin çok farklı bir lezzeti olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Tekirdağ’da gezilecek yerler

Gezi

Kahvaltının ardından Şarköy’e doğru yola çıkabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıktaki Şarköy’e varmadan önce mola vermeniz gereken yerler var. Bunların ilki Uçmakdere. Ganos Fayı’nın şekillendirdiği, bir tabloyu andıran vadileri gördükten sonra yamaç paraşütü yaparak heyecan dolu saatler de geçirebilirsiniz. Uçmakdere’nin ardından yanı başındaki Gaziköy’e uğrayarak Bizans kalıntılarını yakından inceleyebilirsiniz.

Yemekler

Dolu dolu geçen yolculuğun ardından keyifli bir öğle yemeği molası verebilirsiniz. Tekirdağ’da farklı lezzetlerin sizi beklediğinden emin olabilirsiniz. Kırmızı et severler için Tekirdağ köftesi ve satır et mutlaka tercih edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Yemeğin ardından tatlı keyfi yapmak isterseniz peynir helvası veya Hayrabolu tatlısı tercih edebilirsiniz.

Keşif

Yemeğin ardından size iki seçenek sunuyoruz: Şarköy’de deniz keyfi yapmak ya da Tekirdağ’a doğru yola çıkmak. Tercihinizi denizden yana kullanacaksanız Şarköy kumsalları sizi bekliyor.

Şehre dönerseniz de Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacaksınız. Tekirdağ merkezine geldiğinizde ilk olarak Mimar Sinan’ın şehre hediyesi olan Rüstempaşa Cami’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından Macar Prensi II. Ferenc Rakoczi’nin evi olan Rakoczi Müzesi’ni görmenizi öneririz. Usta şair Namık Kemal’in anısını yaşatmak amacıyla açılan müze de görülmeye şehirde görmeniz gereken yerlerden birisi.

Tekirdağ’da akşam keyfi

Akşam

Gezinizin ardından sıra günün yorgunluğunu atmaya geldi. Tekirdağ’ın ünlü lezzetleriyle şenlenen bir sofra tüm yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak. Kandilli mantı, damat paçası, çeneçarpan çorbası, sini mantısı tercih edebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları. Unutmayın Tekirdağ köftesi ve satır et ise akşam yemeğinde size sunulacak ilk öneriler olacak.

Tekirdağ’da Gece Hayatı

 

error: Content is protected !!
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!