• istanbul@autorent4you.com
  • Koza mah. 1638. No: 2A Sok Kozapark sitesi Burgaz blok / Bahçeşehir Esenyurt
  • +905331982679

Çorlu

Çorlu’da bir gün

Bir gün

Büyük ölçüde şehirdeki üniversitenin ve sanayi bölgelerinin varlığı sayesinde gelişen Çorlu’da bir gün için yapmanız gereken ilk şey bir araç kiralamak olmalı. Çorlu’da araç kiralama işleminin ardından, size sunacağımız önerilerle keyifli bir güne başlayabilirsiniz. Çorlu’da ne yenir, Çorlu’da gezilecek yerler nerelerdir gibi soruların cevaplarından ilham alarak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

 Kahvaltı

Lezzetli tostlar, sandviçler ve ev yapımı kahvaltılıkların oluşturduğu tabaklar ile harika bir kahvaltı deneyimi Çorlu’da sizi bekliyor. Güne başlamak için ihtiyacınız olan enerjiyi almanıza yardımcı olacak güzel bir kahvaltı sonrasında bölgeyi gezmeye başlayabilirsiniz.

Çorlu’da gezilecek yerler

Gezilecek yerler

Çorlu’ya yaklaşık 60 km uzaklıktaki Vize, Kırklareli’ne bağlı olsa da buraya gelen herkesin mutlaka uğradığı bir yer. Roma dönemine ait Vize Kalesi ve 6. yüzyılda inşa edilen ve 14. yüzyılda camiye dönüştürülen Küçük Ayasofya Kilisesi, Vize’deki görülmeye değer yapılar arasında yer alıyor.

Bölgede mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir diğer durak ise Vize’nin 2 km kuzeydoğusunda bulunan Asma Kaya Mevkisi. Kayalık bir vadi olan Asmakaya evleri, mağaraları ve kiliseleriyle dikkat çekiyor. Erken Bizans dönemlerinde bir yerleşim yeri olan vadi, bölgenin tarihini yakından tanımak için güzel bir fırsat sunuyor.

Yemekler

Öğle yemeği için Vize’ye yaklaşık 21 km uzaklıktaki Saray’da mola vermekten memnun olacağınızı düşünüyoruz. Bu bölgede özellikle kırmızı et severlerin ilgisini çekecek pek çok güzel seçenek mevcut. Mangal keyfi yapmayı sevenler için ise Saray kesinlikle tercih edilmesi gereken bir lokasyon. Odun ateşinde veya mangalda pişmiş kırmızı et ve tavuk menüleri ile öğle yemeğinde güzel bir ziyafet sonrası gezinize devam edebilirsiniz.

Keşif

Yemeğin ardından Saray’ı keşfetmeye ne dersiniz? Sadrazam Ayas Mehmet Paşa’nın 16. yüzyılda yaptırdığı Ayaspaşa Camisi, Saray’ın en önemli yapılardan biri. Kesme taştan yapılan caminin hamamı da görülmeye değer. Saray’a 2 km uzaklıktaki Güneşkaya, bir sonraki durağınız olmalı. Eski Taş Devri’nden kalma izleri barındıran mevkide aynı zamanda Kalkolitiklere ait izlere rastlamak da mümkün. Güneşkaya’nın Tekirdağ’daki en eski yerleşim yeri olduğu düşünülüyor.

Akşam keyfi

Akşam

Akşam yemeği için bölgedeki öne çıkan ilk öneri elbette yine et yemekleri. Köfte ve ciğer sevenler için harika menüler olduğunu söylemek mümkün. Elbette Çorlu’da size sunulan lezzetler bunlarla sınırlı değil. Birbirinden leziz deniz ürünleri de akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

 

error: Content is protected !!
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!